Nové lietadlo od RangeVideo

Napísal Jameson, publikované dňa: 11 júla 2012

Známa spoločnosť RangeVideo so sídlom v USA (a šéfom s ruským menom a programátorom z Dominikánskej republiky) predstavila koncept svojho nového stroja.

Ide o špeciálne samokrídlo, dizajnované pre FPV. Očividne je silne inšpirované lietadlami X8 a „Foamaroo“ – podobná je konštrukcia krídel aj predný dóm pre kameru, rozdiel je len v smerovkách, umiestnených bližšie k trupu a v samotnom materiáli – lietadlo je celé z EPP okrem dómu pre kameru.

Osobne práve koncepciu kamerového dómu považujem za najväčší problém tohoto lietadla – hoci RangeVideo uvádza, že náhradné kryty budú veľmi lacné, ich spotreba bude očividne neúnosná. Okrem toho si neviem celkom živo predstaviť, ako tam napchať dve kamery – HD pre záznam plus FPV kameru na ovládanie.

Rozhodne zaujímavá je ostroha v spodnej časti, ktorá chráni trup pri pristávaní a zároveň slúži ako skvelý držiak pri hádzaní. Výhodou je aj vstavaný vlečný háčik pre štart katapultom.

Lietadlo rozhodne bude slušnou konkurenciu pre X8, čo je momentálne najvychytenejšie „obrie“ samokrídlo pre FPV. S rozpätím 1950mm (s možnosťou kúpiť aj menšie krídla, potom bude rozpätie iba 1550 mm) môže urobiť na trhu celkom slušné zemetrasenie – napriek tomu bude potrebné počkať na prvé reakcie a vychytanie chýb, pretože hoci jeho prototyp lietal celkom slušne, až masová výroba ukáže, čo táto potvorka dokáže a čo nie…

Lietadlo by malo byť uvedené na trh do konca prázdnin – otázne je, či dátum dokáže RangeVideo reálne dodržať, no hádam nebudeme čakať 2 roky ako pri RVGS…

Počet komentárov k článku “Nové lietadlo od RangeVideo”: Jeden komentár

  1. […] čo RangeVideo nekonečne dlho pracuje na svojom RV Jete, Hobbyking neváhal a na koniec februára ohlásil drsnú […]

Napíšte komentár

Prosím, doplňte číslo (ochrana proti botom): Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.