FPV nad večernou Bratislavou

Napísal Jameson, publikované dňa: 26 apríla 2012

Prišiel hôrny mládenec do Prešporka a keď slnko pobozkalo horizont, rozmachom svalnatej paže mrštil stroj svoj v ústrety kalným vodám Dunaja…

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Nasledujúce video natáčal skúsený pilot, ktorý má za sebou stovky letov a vlastní dlhodobo osvedčenú výbavu, otestovanú v náročných podmienkach od hlbokého mrazu po letné páľavy, od bezvetria až po víchricu v horách. ROZHODNE NESKÚŠAJTE NIČ PODOBNÉ. Aj najmenšia porucha môže mať fatálne následky, preto viacnásobné zabezpečenie všetkých systémov je absolútna nevyhnuteľnosť.

Na rozdiel od drvivej väčšiny nás, RCčkárskych lemier, ktoré v zime spia ako medvede a maximálne opravujú a upravujú svoje lietajúce vehikle, Slončo v zime lietal a lietal a lietal. Lietal na fatranskom Kriváni, lietal na Kriváni vo Vysokých Tatrách, testoval a skúšal rôzne antény a kombinácie, aby si na jar mohol vyskúšať husársky kúsok – vzal overenú Scout Bee a polietal si trošku nad Bratislavou…

Let prebiehal až prekvapivo v pohode – najhorší bol nenápadný, no zákerný vietor vo výške okolo 100 metrov, ktorý dosť hádzal samokrídlom. Ak však máte za sebou niekoľko letov vo Vysokých Tatrách, je to brnkačka… Bohužiaľ, kamera GoPro má pomerne zlé zobrazenie pri slabých svetelných podmienkach, preto video obsahuje viac zrna, než by bolo vhodné. Posúďte sami:

 

Záverom len dodám, že po tomto lete sa Slončo rozhodol pre kúpu HD Hero 2, takže môžete očakávať výrazný nárast kvality večerného obrazu. A keď sa Slončo ešte zlepší v strihu, bude to dokonalé!

Počet komentárov k článku “FPV nad večernou Bratislavou”: 2

  1. Jozko píše:

    Ahoj aky použivas vysielac?
    Diki jožo.

  2. Jameson píše:

    Futabu T10CAP

Napíšte komentár

Prosím, doplňte číslo (ochrana proti botom): Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.