Konkurencia RV-JETu

Napísal Jameson, publikované dňa: 9 februára 2013

Zatiaľ čo RangeVideo nekonečne dlho pracuje na svojom RV Jete, Hobbyking neváhal a na koniec februára ohlásil drsnú konkurenciu. Kto zvíťazí?

Koncept samokrídla s priehľadným dómom pre kameru vyzeral byť svetovou inováciou. Bohužiaľ, RangeVideo je notoricky známe nedodržiavaním termínov a tak nečudo, že kým so svojim veľkým triumfom stihli prísť, HobbyKing si spravil svoju vlastnú kópiu s podobne riešeným výhľadom z lietadla. Ako vidieť z priložených obrázkov, inšpirácia HobbyKingu (prvý obrázok) je celkom zrejmá…

HK JetRV JET

Obe lietadlá sa majú na trhu objaviť v marci – aj keď hovoriť o konkrétnom termíne pri RangeVideu je vždy veľmi odvážne. V tomto prípade sa akiste budú však veľmi snažiť – už rok pracujú na masívnej reklamnej kampani na svoje lietadlo a teraz sa zdá, že im sláva… uletí.

Bližšie informácie o lietadle z HobbyKingu nie sú zatiaľ známe, ako pohon má slúžiť 3600mAh batéria, cena má byť veľmi atraktívna a dóm má slúžiť na uloženie všetkých typov GoPro kamier (RV Jet zatiaľ veru GoPro 3 „nevie“). Predprodukčná vzorka (na fotke) je vraj veľmi stabilná a – úprimne – tomu aj celkom verím. Osobne si myslím, že hoci stroj od HobbyKinga postráda ladné krivky a tvary RV-Jetu, letové vlastnosti a hlavne stabilitu bude mať vďaka šípovitému krídlu výrazne lepšie, ako RV-Jet s prakticky rovnou odtokovou hranou krídla a to najmä pri pozdĺžnej stabilite (RV Jet bude zrejme viac rozkolísaný dopredu a dozadu, „HK-Jet“ zasa priečne, teda do strán – zrejme tomu majú zabrániť mnohopočetné vertikálne stabilizátory). Každopádne, máme sa na čo tešiť, vyzerá to veľmi tvrdý súboj!

Napíšte komentár

Prosím, doplňte číslo (ochrana proti botom): Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.