Kniha návštev

By Jameson on december 17, 2011

Ak máte otázky alebo pripomienky všeobecného charakteru, neváhajte ich sem napísať. Ak sa však týkajú niektorého článku či videa, prosím, napíšte ich (pre poriadok) ako komentár k článku. Vopred vďaka!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
captcha

(234)
(124) Georgius
8. 03. 2012 08:18:17

Ja som mal problém s karpálnym nervom asi pol roka.
V pravej ruke som neudržal ani prázdny pohár.
Po mnohých infúziách a "sklidnění nervů" sa to pomaly dávalo doporiadku.
Prajem Ti skoré uzdravenie.

(123) Jameson
7. 03. 2012 19:11:44
url 

Gluonpilot nepoznám, ale tá cena je dosť drsná. OSDčka stoja spravidla tretinu z toho. Za túto cenu by to malo mať aj stabilizáciu (ako RVOSD5 za rovnaký peniaz).

O IkarusOSD som niečo málo počul, vyzerá, že je to celkom pekný produkt, ja však týmto španielskym veciam moc neverím - nie kvôli kvalite (tá je často skvelá), ale kvôli absolútne mizernej technickej podpore. Podotýkam, že neviem, či je to aj vecou IkarusOSD - možno tu je situácia iná. Pre mňa je to však YAMO - Yet Another MAX7456 OSD...

Na vysvetlenie - MAX7456 je grafický čip, vyvinutý pôvodne pre ovládanie videa alebo DVD prehrávača, ktorý sa pre jednoduché použitie hrozne rozmohol - z tých známejších OSD ho využívajú EzOSD a RemzibiOSD. Z môjho pohľadu je jeho najväčšou nevýhodou presne daná "šachovnica", do ktorej je potrebné umiestňovať jednotlivé znaky. To znamená, že môžete používať buď obrovské písmená, alebo aj malé ale s rovnakým rozostupom, ako tie obrovské (a vyzerá to veľmi nepatrične, preto sa táto možnosť nepoužíva).

PS: som už dlhšie PN, tak sa ospravedlňujem za neaktualizáciu webu, mám trošku problém s fungovaním pravej ruky...

(122) Georgius
7. 03. 2012 18:03:04

HeadPlay už majú novú masku z www.fpv-plastic.com.Je to o 100% lepšie. Idem objednávať Liberator Protector z RangeVideo.
Páčia sa mi tieto navigácie:
http://gluonpilot.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=2&products_id=10
alebo,http://www.ikarus-osd.com/about-us.html.
Čo poviete?

(121) Georgius
23. 02. 2012 11:37:21

Ďakujem. Večer objednávam a už sa teším na upravené okuliare.

Maj pekne

(120) Jameson
23. 02. 2012 10:23:55
url 

Ahoj, vítam ťa tu! Tie okuliare sú hotové, prídu ti vlastne lyžiarske okuliare so vsadenou plastovou maskou. Do nej stačí iba vložiť okuliare (visor) a uchytiť ich tam (najjednoduchšie obojstrannou lepiacou páskou, prípadne suchým zipsom alebo niečo také). Osobne ešte odporúčam dovnútra vlepiť čiernu lepiacu pásku - inak zvonku trošku presvitá svetlo.

S anténou neporadím, 2.4iek tu pár mám, ale 5.8 nie :-(. Možno by sa dala kúpiť aj na slovensku v nejakých obchodoch pre wifi.

Obrázky sa vkladať nedajú, ale ak sa tu objaví viac záujemcov, tak namiesto tohoto guestbooku sem hodím dáke jednoduché fórum :-)

(119) Georgius
23. 02. 2012 09:56:29

Rád by som sa spýtal Jamesona na úpravu okuliarov HeadPlay od http://www.fpv-plastics.com.
Je to hotový kit, alebo treba niečo na tom upravovať?
A ešte ak máte tip pre môjho polystyreňáka na navigáciu.
Svojho času som si objednal kit na video prenos z
http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16273.
No neobjednal som si anténu na 5.8 GHz.Poznáte nejaký zdroj antén (je to samička..)
Dajú sa v dejto diskusii prikladať aj obrázky?
Ďakejem za rady a prajem pekný deň.

(118) Georgius
23. 02. 2012 09:43:31
url 

Zaujímam sa 3D modely, získané z leteckých záberov, 3D printing a 3D scanning.
Mám asi 3 roky Mentora od multiplexu z amtérskou navigáciou a so stabilizáciou, hexakoptera a tricoptera. Na zrkadlovku mám pripraveného polysterénového nosiča.

(117) Jameson
16. 02. 2012 08:21:33
url 

Kdeže experimentoval, čistil objektív. Potom začala blbnúť a nakoniec zhasla a už nenabehla. Úprimne netuším, čo sa tam pokašlalo.

K Spektru - Lawmate 500mW vysielač má najvyšší kanál 2510MHz, ktorý je dosť vysoko nad rámcom bežne využívaných 2,4GHz frekvencií (tj. nelezú tam wifi routre ani slušné rádiá). Ale Spektrum tam nejako lezie, takže môže ten kanál rušiť. Nie je to absolútne kritické, ale keď by stál moc blízko teba, mohlo by ti to spraviť trable (zarušiť obraz). Ak ho zapne dosť ďaleko od teba, nemalo by to vadiť...

(116) Johan
15. 02. 2012 22:29:23

uff no odpalit gopro to by ma dost rozhodilo... si experimentoval ?
ja som predvecrom troska letoval a zapajal veci do tretej v noci a isiel som spat az po prvom modrom dyme... skoda zatial minimalna - nastastie OSD aj kamera to prezili... asi som nemal vypit tu flasu vina pri tom :)

co sa toho videa tyka 2,4 ghz -..spekulujem ci 1,3 ghz alebo 2,4. ze si treba davat bacha na spectrum vysielacky to moze byt problem aky velky? ze uplny vypadok signalu ? alebo len sum ?

apache osd vyzera v pohode za tu cenu...ale bol by som kupil radsej ezosd keby ho vtedy hobbyking mal skladom


(115) Jameson
15. 02. 2012 20:39:45
url 

Včera sa mi extrémne darilo. K večeru mi ešte chcípla aj GoPro. Proste na posr***ho aj hajzel padne. Tak keď reklamovať, tak rovno všetko. Akurát zatiaľ nikto neodpísal...

Johan: ak chceš video na 2,4GHz, tak Lawmate prijímač a 500mW vysielač. Nastaviť treba najvyšší kanál a dávať si bacha na ľudí s vysielačkami Spektrum v okolí...

Antenna tracker momentálne existuje iba ako samostatné riešenie od MyFlyDream a ako súčasť OSDčka od ImmersionRC (majú aj ne-osd riešenie, ale dosť drahé). Asi existujú aj ďalšie, no tieto sú najznámejšie. Pripravuje dačo aj RangeVideo, ale Vova to sľubuje už tuším 3 roky, kvalita tam šla rapídne dole, takže ťažko povedať, či niekedy z toho niečo bude...

Apache OSD sa mi veľmi páči, ale má neskutočne stupídne riešené nastavenie "home". Nerozumiem tomu, lebo je to viac-menej vec firmware a oni to fakt totálne zmrvili...